w

Wbiła różę w ziemniaka i zakopała w ziemi. Po kilku dniach wyrosło z tego coś niezwykłego!

Kwiaty to piękne i symboliczne prezenty, które wręczamy bliskim z różnych okazji. Niestety, kwiaty ścina się z reguły na bukiety, a te niestety nie trwają wiecznie. W ciągu kilku dni lub tygodni więdną i zaczną tracić swój urok.

Ale czy wiesz, że istnieje sposób, aby przedłużyć życie swoich ukochanych kwiatów i nawet przekształcić je w nową roślinę? To prosta i fascynująca sztuczka, która pozwoli Twoim kwiatom odrosnąć i cieszyć się nimi przez długi czas. Czego będziesz potrzebować?

  • róża lub inny kwiat
  • ziemniaki
  • plastikowe butelki
  • ziemia
  • doniczka

Wybierz kwiat, który chcesz przekształcić w nową roślinę. Możesz użyć kwiatów z bukietu, który dostałeś od kogoś lub sam kupiłeś. Odetnij wszystkie liście i kielichy z kwiatów, pozostawiając tylko łodygę o długości około 4 centymetrów. Odcinaj liście i kielichy pod kątem około 45 stopni. Przygotuj ziemniaka. Wywierć otwór w ziemniaku na tyle głęboki, aby łodyga kwiatu mogła się w nim znaleźć na tyle mocno, aby utrzymać się w pozycji pionowej.

Włóż odciętą łodygę kwiatu do otworu w ziemniaku. Zakop ziemniaka w doniczce lub innym garnku z ziemią, tak jak pokazano na zdjęciach. Upewnij się, że ziemniak jest dobrze osadzony w ziemi. Aby stworzyć warunki szklarniowe, połóż wyciętą plastikową butelkę na łodydze, tak aby utworzyć mikroklimat wokół kwiatu. Teraz pozostaje tylko regularnie podlewać swój „eksperyment”. Pamiętaj, że korzenie zaczną rosnąć wewnątrz ziemniaka i z czasem wystawią się na powierzchnię ziemi.

 

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik