w

Tragiczna pomyłka w prywatnej klinice. Lekarz przeprowadził aborcję na niewłaściwej pacjentce.

Historie medycznych błędów, choć przeważnie kojarzą się z dramatycznymi sytuacjami w filmach, niestety zdarzają się także w rzeczywistości. Niedawno doszło do tragicznego incydentu w Seulu, stolicy Korei Południowej, który zszokował opinię publiczną. Lekarz przeprowadził aborcję na niewłaściwej pacjentce, zostawiając ją z traumatycznymi skutkami i pytaniem, jak mogło do tego dojść.

W trosce o prywatność ofiary, jej personalia nie zostały ujawnione w mediach, mając na uwadze jej ochronę. Wiemy jedynie, że kobieta udała się do kliniki w celu uzyskania suplementów, które uznała za konieczne dla swojego zdrowia. Wstrząsające jest to, że ani pielęgniarka, ani lekarz nie zweryfikowali dokładnie danych pacjentki przed przeprowadzeniem procedury.

Sytuacja przybrała tragiczny obrót, gdy okazało się, że pacjentka była w 6. tygodniu ciąży, co potwierdziło badanie w klinice. Niestety, doszło do poważnej utraty pliku z danymi pacjentki, co wprowadziło chaos i dezinformację na sali operacyjnej. Pielęgniarka podała pacjentce środek znieczulający, a lekarz przystąpił do procedury aborcji – niestety, na niewłaściwej pacjentce.

Kiedy kobieta obudziła się po zabiegu, została nieświadomie wypisana do domu. Jednak już następnego dnia zaniepokoiło ją krwawienie z narządów płciowych. Wówczas odkryto, że ciąża została przerwana, choć to nie była jej intencja. Warto zaznaczyć, że aborcja w Korei Południowej jest nielegalna i niezgodna z prawem, z pewnymi wyjątkami, takimi jak ciąża wynikająca z gwałtu, kazirodztwa lub gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia matki.

Ten tragiczny incydent podkreśla konieczność zachowania najwyższej staranności i dbałości o bezpieczeństwo pacjentów w opiece medycznej. Błędy takie jak ten nie tylko niosą ze sobą traumatyczne konsekwencje dla ofiary, ale także podważają zaufanie do opieki zdrowotnej. Dochodzenie w tej sprawie trwa, ale już teraz jest ona przestrogą przed błędami medycznymi, które mogą się zdarzyć nawet w miejscach, gdzie oczekujemy najwyższego profesjonalizmu.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik