w

Młoda dziewczyna uważa, że widziała piekło. Jest przekonana, że spotkała w nim… naszego papieża!

Historie o przeżyciach pozaśmiertelnych od wieków fascynują ludzi na całym świecie. Jedna z takich historii pochodzi od Angelicy Elizabeth Zambrano Mora, młodej dziewczyny z Ekwadoru, która twierdzi, że przeżyła śmierć i miała okazję zobaczyć niebo i piekło.

Historia Angelici rozpoczęła się, gdy miała 12 lat i przyjęła wiarę w Jezusa Chrystusa. Jednak, ze względu na brak zrozumienia ze strony niektórych jej przyjaciół, w pewnym momencie oddaliła się od Kościoła. Po trzech latach zdecydowała się jednak powrócić do swojej religii i poprosiła Boga o jakiś znak.

Wydarzyło się to podczas jej 17. urodzin i było dla niej pewnym znakiem. Wtedy to, podczas modlitwy, Angelica uważała, że Bóg przemówił do niej za pośrednictwem cytatu z Księgi Jeremiasza, kiedy to przeczytała:

„Wołaj do Mnie, a odpowiem ci, oznajmię ci rzeczy wielkie i niezgłębione, jakich nie znasz.”

Jak twierdzi, kilka dni później, podczas kolejnej modlitwy pojawiły się anioły i ostrzegły ją, że zaraz umrze. Jednak obiecały jej, że wróci na ziemię, aby podzielić się swoimi przeżyciami.

Następnie doszło do dramatycznego zdarzenia. Angelica przez prawie 23 godziny była bliska śmierci, a potem wróciła do życia. To, co twierdzi, że zobaczyła podczas swojego doświadczenia, jest naprawdę niezwykłe.

Angelica twierdzi, że zobaczyła niebo i piekło, a nawet miała okazję rozmawiać z duszą Michaela Jacksona i Janem Pawłem II. Według niej Bóg chciał jej pokazać tajne fakty z życia Karola Wojtyły.

Choć jej historia wydaje się niezwykle nieprawdopodobna, pozostaje ona dla wielu źródłem inspiracji i refleksji. Ostatecznie, pytanie o to, co się stało naprawdę, pozostaje otwarte, a wiara i przekonanie Angelici pozostają częścią jej własnej historii życia.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik