w

Lekarz uznał, że musi… wyssać mocz pacjenta. Przerażony mężczyzna zgodził się na to.

Dramatyczna sytuacja na pokładzie samolotu linii China Southern Airlines, lecącego z Guangzhou w Chinach do Nowego Jorku, wydarzyła się kilka tygodni temu, a jej bohaterowie – lekarze Zhang Hong i Xiao Zhanxiang – zostali przypadkowo włączeni do tego nietypowego dramatu medycznego. Wydarzenie to przypomina sceny rodem z filmu i pokazuje, że heroizm i pomoc innym nie zna granic, nawet w najbardziej nietypowych okolicznościach.

Cała sytuacja rozpoczęła się, gdy jeden z pasażerów samolotu nagle zaczął skarżyć się na złe samopoczucie po kilku godzinach lotu. Jego objawy były bardzo dokuczliwe – wzdęty żołądek i obfite pocenie się. W obliczu takiej sytuacji steward zdecydował się zapytać, czy na pokładzie znajduje się lekarz, który mógłby pomóc.

Na pomoc natychmiast ruszyli Dr. Zhang Hong i Dr. Xiao Zhanxiang, którzy okazali się bohaterami tego nietypowego incydentu medycznego. Stan pacjenta był krytyczny, doświadczał on silnego bólu i objawów szoku. Po szybkim badaniu lekarze zorientowali się, że pacjent miał problemy z prostatą, które spowodowały przepełnienie pęcherza.

W warunkach lotu, gdzie brakowało tradycyjnego sprzętu medycznego, lekarze postanowili działać improwizując. Zbudowali prymitywny cewnik, korzystając z rurki od maski tlenowej, igły strzykawki i słomki. Ich próba przebicia pęcherza pacjenta niestety nie powiodła się, ponieważ igła była zbyt mała, a sytuacja stała się coraz bardziej krytyczna.

W tej chwili Dr. Zhang Hong, który na co dzień pracuje w szpitalu Jinan w Kantonie, podjął decyzję, która zaskoczyła wszystkich na pokładzie – zdecydował się osobiście wyssać mocz pacjenta. To heroiczne i odważne działanie uratowało życie mężczyzny, choć cała sytuacja była bardzo nietypowa i niebezpieczna.

Nagranie telefonem komórkowym przez innego pasażera uwieczniło ten wyjątkowy moment, podkreślając jednocześnie poświęcenie lekarzy, którzy nie wahali się pomóc, choć sytuacja nie była typowym przypadkiem medycznym. To wydarzenie ukazuje, że heroizm i pomoc innym mogą pojawić się wszędzie, gdzie istnieje potrzeba ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik