w

Kiedy wróciła do domu miała wrażenie, że nie ma w nim dzieci. W łazience zastała tragiczny widok.

6-letnia Lucia i jej 2-letni brat Leo – ich krótkie życie zakończyło się tragicznie w ich własnym domu na Manhattanie w Nowym Jorku. Rodzice dzieci, Kevin i Marina, byli zajętymi profesjonalistami, dlatego zdecydowali się na zatrudnienie opiekunki do dzieci. Historia ta jest jednym z najbardziej przerażających przykładów, jak nieświadoma rodzina może stać się ofiarą okrucieństwa niani.

Rodzina mieszkała na Manhattanie od kilku lat, a Kevin pracował jako dyrektor w jednym z działów w telewizji. Jego żona Marina była nauczycielką w przedszkolu. Praca i codzienne obowiązki sprawiły, że potrzebowali pomocy w opiece nad dziećmi.

Zatrudniona do opieki nad dziećmi była 50-letnia Yoselin Ortega. Była ona nianią Lucii i Leo oraz 3-letniej Nessie. Pewnego dnia Marina miała odebrać Lucię z lekcji baletu, ale niania nie przyprowadziła dziewczynki. Matka dzieci wróciła z 3-letnią Nessie z lekcji pływania i dokonała przerażającego odkrycia.

Wchodząc do mieszkania, zauważyła ciemność i ciszę. Kiedy wszedł do łazienki, znalazł tam przerażający widok – Lucia i Leo leżeli w wannie wypełnionej krwią z ranami kłutymi i poderżniętymi gardłami. Obok nich leżała nieprzytomna niania z ranami kłutymi.

Dzieci były ciężko ranne i mimo desperackich starań lekarzy, zmarły wkrótce po przybyciu do szpitala. Yoselin Ortega przeżyła, ale jej rany były poważne.

W czasie przesłuchania kobieta przyznała się do ataku na dzieci, twierdząc, że Lucia próbowała się bronić. Nie wyjaśniła jednak, co doprowadziło do tej strasznej zbrodni.

Niania została oskarżona o morderstwo pierwszego stopnia i ostatecznie skazana na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego. To przerażające wydarzenie jest przypomnieniem o tym, jak ważne jest dokładne sprawdzanie i monitorowanie opiekunów dzieci oraz ich zachowań, aby chronić najmłodszych przed przerażającymi tragediami.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik