w

Dźgnął się nożem w brzuch, by zaimponować kolegom. Nie sądził jednak, że doprowadzi do tragedii.

Historia 22-letniego Jordana Eastona jest przykładem niefortunnego zdarzenia, które przypomina nam o niebezpieczeństwach ryzykownych zachowań. Młody Brytyjczyk postanowił popisać się przed przyjaciółmi, ale jego próba okazała się tragiczna i przyniosła niespodziewane konsekwencje.

W dniu, który miał być jednym z tych, na które czeka się z niecierpliwością – tuż po swoich urodzinach – Jordan Easton zdecydował się na niezrozumiałą próbę. Chcąc zdobyć uwagę i pewnie przekonany o wytrzymałości swojej kamizelki, sięgnął po nóż kuchenny i zaczął demonstrować, że jest odporny na ciosy. W tym przekonaniu wbił nóż w swoją klatkę piersiową, zakładając, że kamizelka ochroni go przed ciosem. Niestety, to okazało się tragicznym błędem.

Kamizelka, którą miał na sobie Jordan, nie wytrzymała ciosu nożem. W wyniku tego niebezpiecznego eksperymentu, młody mężczyzna doznał poważnych obrażeń i natychmiast trafił do Szpitala Uniwersyteckiego North Tees w Stockton. Pomimo desperackich starań specjalistów medycznych, życie Jordana Eastona nie udało się uratować.

Niewątpliwie ta tragiczna historia wstrząsnęła rodziną i przyjaciółmi Jordana. Policja podjęła dochodzenie w sprawie tego zdarzenia, ale wszelkie dowody i relacje świadków jednoznacznie wskazują, że był to niefortunny wypadek. Nikt nie zmuszał Jordana do podjęcia tej ryzykownej próby, była to jego własna decyzja.

Detektyw Ted Butcher z głównego zespołu śledczego Departamentu Policji w Cleveland potwierdził, że nie ma podstaw do wszczęcia postępowania karalnego, a całe zdarzenie jest tragicznym wypadkiem. Toksykologiczne badania nie wykazały żadnych substancji wpływających na zachowanie Jordana.

Matka Jordana, Alison Price, wyraziła swoje zdruzgotanie w związku z tragiczną śmiercią syna. Nie może uwierzyć, że Jordan podjął tak niebezpieczną próbę, która zakończyła się tak okropnie. Ta historia stanowi przestrogę dla wszystkich, że niebezpieczne żarty i ryzykowne działania mogą prowadzić do tragedii, której nikt nie chce doświadczyć.

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik