w

Drogówka zatrzymała samochód z czterema staruszkami. Powód kontroli rozbawi Cię do łez!

Policjanci mają do czynienia z różnymi sytuacjami na drogach, ale pewne zdarzenia potrafią ich zaskoczyć. Tak właśnie było w przypadku pewnego funkcjonariusza, który zatrzymał samochód jadący z niezwykle niską prędkością na drodze. Kiedy tylko podszedł do kierowcy, okazało się, że sytuacja jest dużo bardziej komiczna, niż można by przypuszczać.

Cała sytuacja miała miejsce, kiedy funkcjonariusz patrolował ulice i zauważył samochód, który jechał z wyjątkowo małą prędkością, powodując ogromny korek na drodze. Postanowił zatrzymać pojazd, aby dowiedzieć się, co było przyczyną tej niespotykanej sytuacji.

Kiedy podszedł do okna kierowcy, zobaczył, że w samochodzie podróżuje cztery seniorki. Z wyjątkiem kierującej, wszystkie kobiety wyglądały na wyjątkowo przestraszone. Kierowca wydawała się być pewna, że nie przekroczyła prędkości, dlatego spytała o przyczynę zatrzymania.

Policjant wyjaśnił jej wtedy, że jazda zbyt wolno również może stanowić zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Wtedy kobieta, nadal zdezorientowana, wskazała znak drogowy, który znajdował się przy drodze. Okazało się jednak, że znak ten wskazywał numer trasy, a nie ograniczenie prędkości.

Po tej wyjaśniającej rozmowie policjant chciał puścić kierującą samochodem wolno w jej drogę. Jednak zanim to zrobił, zapytał jeszcze, dlaczego jej towarzyszki wydają się tak przestraszone. Odpowiedź seniorki była niezwykle zaskakująca: „Chwilę wcześniej jechałyśmy drogą 169 km/h.”

Źródła grafik: Pixabay, Imgur, Freepik